Hikvision DS-2CE70KF0T-MFS 3K Hybrid ColorVu Camera 20m Night Vision
SKU: DS-2CE70KF0T-MFS
- 2960 × 1665 resolution
- 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens
- Up to 20m night vision
- One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)
- Water and dust resistant (IP67)
Description
The 3K Hikvision Camera DS-2CE70KF0T-MFS 3.6mm lens is a high-definition surveillance camera designed for both indoor and outdoor security applications. With its advanced features and reliable performance, it offers effective monitoring and recording capabilities.
This turret camera with 40m night vision features a 3K image sensor, monitor your surroundings with the ColorVu DS-2CE70KF0T-MFS 5MP Outdoor Analogue HD Turret Camera from Hikvision. This unit uses a 5MP progressive scan CMOS sensor to transmit 2960 x 1665 resolution video at up to 20 fps.
Hikvision Hybrid Camera DS-2CE12KF0T-FS Features:
- High-quality imaging with 3K
- 5 megapixel Or 3K
- 2960 × 1665 resolution
- 24/7 colour imaging with F1.0 aperture
- 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens
- Up to 20 m white light distance for bright night imaging
- One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)
- Water and dust resistant (IP67)
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Product Type | POC Camera |
| Colour | White |
| Megapixel | 3K |
| Lens | 2.8mm, 3.6mm |
| Max Resolution | 2960×1665 |
| IP Rating | IP67 |
| IR Range | 20m |
| Status | New |
| ColorVu | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.