Hikvision 5MP Eyeball Camera DS-2CE76H0T-ITMFS(2.8mm)
SKU: DS-2CE76H0T-ITMFS(2.8mm)
- High performance 5MP CMOS
- Distance IR up to 30m
- Weatherproof IP67
Description
The Hikvision 5MP Eyeball CCTV Camera DS-2CE76H0T-ITMFS(2.8mm) is an analogue turret (eyeball) camera delivering 2560×1944 resolution at up to 20 fps. Featuring digital WDR, Smart IR night vision up to 30m, built-in mic with audio-over-coax, and 4‑in‑1 TVI/AHD/CVI/CVBS output, it offers robust outdoor performance with IP67 weatherproofing.
5MP Eyeball Camera Features:
- High performance 5MP CMOS
- 4 in 1 video output (switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)
- 2.8mm fixed lens
- True day/night
- OSD Menu
- Smart IRc
- Distance IR up to 30m
- Weatherproof IP67
- Audio over coaxial cable, built in mic
- 12V DC
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Colour | White |
| Megapixel | 5MP |
| Max Resolution | 2560×1944 |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| IP Rating | IP67 |
| Power | 12V DC |
| Product Type | POC Camera |
| ColorVu | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.