Hikvision 3K ColorVu Turret Camera DS-2CE70KF0T-LMFS(2.8mm)
SKU: DS-2CE70KF0T-LMFS(2.8mm)
- 24/7 colour imaging
- 2.8 mm fixed focal lens
- Up to 20 m IR distance
Description
The Hikvision 3K ColorVu Turret Camera DS-2CE70KF0T-LMFS(2.8mm) is ColorVu hybrid-light turret camera featuring a bright F1.0 aperture and 105° field of view. It offers 24/7 colour video day and night via dual IR and white LEDs, with up to 20m illumination for both.
ColorVu Turret Camera Features:
- Image quality is high with 3K resolution (2960 x 1665 pixels).
- Colour imaging 24/7 with aperture F1.0
- Fixed focal lens 2.8mm
- Bright night images up to 20m in IR range
- White light range up to 20m for night vision
- Audio over Coaxial Cable with Built-In Microphone. High Quality Audio
- Four switchable signals can be sent through a single port (AHD, TVI, CVBS and CVI)
- IP67: Water and Dust Resistant
- Smart Hybrid Light, Optimise your security by using flexible lighting options
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Colour | White |
| Megapixel | 3K |
| Max Resolution | 2960×1665 |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| IP Rating | IP67 |
| Product Type | POC Camera |
| ColorVu | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.