Hikvision Acusense 4K Bullet Camera DS-2CD2186G2-ISU(2.8mm)/BLACK
SKU: DS-2CD2186G2-ISU(2.8mm)/BLACK
- High resolution 8MP
- 2.8mm fixed lens
- Distance IR up to 30m
Description
Hikvision Network DS-2CD2186G2-ISU/BLACK AcuSense 8MP fixed lens dome camera with IR, built-in mic.
4K Bullet Camera Features:
- High resolution 8MP camera
- 2.8mm fixed lens
- Dark fighter Ultra Low Light Powered
- Distance IR up to 30m
- H.265+ Compression
- Four-Analysis
- Face Capture
- Smart motion detection
- Wide Dynamic Range 120dB
- Supports up to 256GB of on-board storage
- Built-in microphone for real-time audio security
- IK10 is the maximum level of Vandal Resistant.
- POE & 12V DC (802.3af)
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Colour | Black |
| Megapixel | 8MP |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Product Type | POE Camera |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.