Hikvision AcuSense 8MP Darkfighter Bullet CCTV Camera 90m IR – DS-2CD3T86G2-4IS(4MM)(C)
SKU: DS-2CD3T86G2-4IS(4MM)(C)
- 8MP high resolution
- Max. Resolution 3840 × 2160
- Fourth stream
- Up to 90m IR distance
- H.265+ compression
Description
Hikvision AcuSense Bullet CCTV Camera with 8MP high quality resolution and Dark fighter technology. Image Sensor 1/1.8″ Progressive Scan CMOS, supports on board storage (up to 256GB), Clear imaging against strong backlight due to 120 dB true WDR technology.
DS-2CD3T86G2-4IS(4MM)(C) CCTV Camera Features:
- 8MP high resolution
- Image Sensor 1/1.8″ Progressive Scan CMOS
- Max. Resolution 3840 × 2160
- Fourth stream
- Up to 90m IR distance
- H.265+ compression
- 4mm fixed lens
- Powered by Darkfighter for Ultra Low Light
- 4 analytics
- Face Capture
- Smart motion detection
- IP67 weatherproof
- 120dB wide dynamic range
- Audio line in & alarm I/O
- 12V DC & POE (802.3at)
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Product Type | POE Camera |
| Colour | White |
| Megapixel | 8MP |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Lens | 4mm |
| IR Range | 90m |
| IP Rating | IP67 |
| Power | 12V DC |
| Status | New |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.