Hikvision 4MP POE Bullet Camera Thermal 9.7mm Lens – DS-2TD2637-10/QY
SKU: DS-2TD2637-10/QY
- High quality detector
- Smoking detection Algorithm
- Image processing technology
- Field Of View84° × 44.8° (H × V)
- IR Distance Up to 30 m
Description
The Hikvision 4mp POE Bullet Camera DS-2TD2637-10/QY, featuring a 9.7mm lens and Power over Ethernet (POE) capability, is an advanced thermal imaging solution. With a range of up to 30m infrared (IR) and precision thermal technology, it excels in low-light and challenging conditions.
With a focus on precision and durability, the Hikvision POE Bullet Camera Thermal DS-2TD2637-10/QY ensures clear, accurate thermal imaging for enhanced surveillance and protection in various environments.
DS-2TD2637-10/QY Bullet Camera Features:
- Thermal Module 384 × 288 resolution, 17 μm, VOx UFPA, NETD < 35 mK (25°C, F1.0)
- Resolution 2688 × 1520
- Video content analysis: vehicle/human classification
- Image Sensor1/2.7″ Progressive Scan CMOS
- Temperature exception alarm for fire prevention, -20°C to 150°C (-4°F to 302°F), ± 8°C (± 14.4°F)
- Linear, histogram, self-adaptive thermal AGC mode, DDE, 3D DNR
- High quality detector
- Smoking detection Algorithm
- Image processing technology
- Field Of View 84° × 44.8° (H × V)
- IR Distance Up to 30 m
Additional information
| Brand | Hikvision |
|---|---|
| Product Type | POE Camera |
| Colour | White |
| Megapixel | 4MP |
| Max Resolution | 2688×1520 |
| Lens | 9.7mm |
| IR Range | 30m |
| IP Rating | IP67 |
| Power | 12V DC, 24 VAC |
| Status | New |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.